Menu Zamknij

IV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 31.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

  1. We wtorek Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.30 i 18.00. Zachęcamy aby w każdym domu była taka świeca i by zapalać ją w czasie burzy czy innych niebezpieczeństw, oraz dawać ją do ręki przechodzącym z tego świata do wieczności. Jest to dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest dla zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.  Pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych szczególnie że kończy się ten rok który papież Franciszek ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego. Najlepsze życzenia dla naszej siostry Renaty w tym dniu.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w środę wspomnienie św. Błażeja – Patrona od chorób gardła. Na mszy św. wieczornej poświęcimy jabłka które z wiarą spożyte uchronią nas od tych chorób, w piątek św. Agaty dziewicy i męczennicy w sobotę św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych a po mszy Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę „Adoremus”, pierwszy piątek miesiąca –spowiedź od 17.00, o 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo św. Krzyża, przed mszą św. wieczorną nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, i pierwsza sobota miesiąca przed mszą wieczorną nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  4. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować przed kościołem na rzecz pięcioletniego Pawełka chorego na zespół Downa i inne schorzenia, i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Kto może niech wesprze swoją ofiarą ten szczytny cel.
  5. Na czas pracy i nauki niech nas Bóg obdarzy swoim hojnym błogosławieństwem- Szczęść Boże!