Menu Zamknij

IX Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 03.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia procesji Bożego Ciała w naszym kościele: kapłanom, siostrom zakonnym, za przygotowanie ołtarzy panu Ołdak i p. Kruczek, Bractwu św. Krzyża, członkom Żywego Różańca, s. Renacie, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, panom od baldachimu, księżom z Bractwa św. Piotra, harcerzom z chorągwi bojowej Rotmistrza Pileckiego z ks. Marcinem, p. organiście , orkiestrze z Jabłonki, i wszystkim dzięki którym procesja była naszym pięknym świadectwem wiary. Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Modlitwy za powołanych i o nowe powołania przy nabożeństwie czerwcowym.
  4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.45. Zapraszamy by wspólnie czcić i oddawać chwałę Sercu Pana Jezusa przebitym na krzyżu za nasze grzechy.
  5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 kolejna nowenna miesięcy przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie mszy kazanie patriotyczne a po niej modlitwy za Ojczyznę przy piecie Katyńskiej.
  6. Skorzystajmy z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. W zakrystii do nabycia Przewodnik po kościele św. Krzyża w cenie 10 zł.
  7. Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi niech darzą nas łaskami na cały najbliższy tydzień nauki i pracy. Szczęść Boże!