Menu Zamknij

IX Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 29.05.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek Święto Nawiedzenia Najśw. w środę św. Justyna męczennika, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Seca Najśw. Maryi Panny. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro kolejne nabożeństwo do św. Charbela. O godz.17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami, nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, po niej msza św. z błogosławieństwem olejem św. Charbela.
  3. We wtorek o 16.00 msza św. w języku słowackim.
  4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Przez cały czerwiec będziemy je odprawiać o 17.45. Serdecznie zapraszamy!
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. O 17.00 Godzina Święta w intencji o powołania i za powołanych do Służby Bożej. I piątek miesiąca, spowiedź od godz.17.00, I sobota nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i w intencji nienarodzonych dzieci przy nabożeństwie czerwcowym.
  6. W niedzielę o 9.00 msza św. i modlitwy do Cudownego Pana Jezusa Frasobliwego. Nie będzie św. zebrania Bractwa św. Krzyża. Po wieczornej mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Skorzystajmy z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Na stoliku pod filarem są wyłożone kalendarze za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na budowę Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Na balaskach „Słowo Życia” na czerwiec do zabrania.
  8. Niech Bóg wszelkiego Miłosierdzia niech nam błogosławi.