Menu Zamknij

Niedziela Najśw. Rodziny

Kraków, dnia 31.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najśw. Rodziny

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na Święta Bożego Narodzenia i za wkład w piękne ich przeżycie: siostrze Renacie, p. Bartłomiejowi Chrzan, Teresie Chojnackiej, Państwu Annie i Januszowi Zyburom za dar pięknych kwiatów, lektorom, ministrantom, p. organiście, p. Pawłowi Orkiszowi. Niech Dzieciątko Jezus wynagrodzi każdy trud.
  2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy jutro pierwszego stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – jest to święto obowiązkowe – Porządek mszy świętych jak w niedzielę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na budowę Centrum Jana Pawła II; we wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła, w środę wspomnienie Najśw. Imienia Jezus, w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  3. Dziś ostatni dzień starego roku. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie bądź recytację w kościele hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” jako podziękowanie Panu Bogu za miniony rok. Zapraszamy na mszę św. dziś o 18.00 połączoną z nieszporami, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i suplikacje oraz Te Deum.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek od godziny 1700.Przed mszą wieczorną nabożeństwo: w czwartek w intencji powołań, w piątek do Najśw. Serca Pana Jezusa, w sobotę do Niepokalanego serca Najśw. Maryi Panny.
  5. W przyszłą niedzielę o 9.00 msza św. w intencji próśb i podziękowań składanych przed Cudownym Panem Jezusem Frasobliwym, a po niej nabożeństwo. Po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W Trzech Króli przyjmiemy nowych członków Bractwa św. Krzyża na mszy św. o 9.00. Gdyby ktoś chciał dołączyć to serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia w zakrystii. Po mszy o 9.00 w Trzech Króli zebranie Bractwa na plebanii.
  7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu kolęda: wtorek 02.01 ul. Westerplatte 1,3,4,5,7,8 od godz.16.00, oraz Pijarska 21 od 19.20, w środę 03 stycznia ul. Św. Tomasza 34 o 19.00, w piątek 5 stycznia ul. Radziwiłłowska 20 i 26 od 19.15. Rozkład całej kolędy jest w gablocie w przedsionku i na stronie internetowej parafii.
  8. Na pełny radości dalszy ciąg świętowania i Nowy Rok 2018 – niech Jezus – Światłość ze Światłości daje potrzebne łaski.