Menu Zamknij

Niedziela Palmowa, 10.04.2022

Dziś Niedziela Palmowa ze Słowem Jego Ekscelencji księdza biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy. Uroczysta procesja z palmami o 13.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

Zapraszamy na rekolekcje dla artystów i miłośników sztuki, które poprowadzi ks. Paweł Łukaszka. Wydarzenie rekolekcyjne obejmuje trzy dni Wielkiego Tygodnia. W Wielki Poniedziałek Eucharystia z homilią o 18.00, a potem droga krzyżowa ze śpiewem pieśni pasyjnych w wykonaniu naszych artystów. W Wielki Wtorek i Wielką Środę, Msza Święta z homilią o 18.00, a następnie medytacja pasyjna ze śpiewem pieśni.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkolnych poprowadzi ks. bp Antoni Długosz. W poniedziałek i we wtorek katecheza w kościele w następującym porządku:

  • Godz. 9.00 klasy VII i VIII,  
  • Godz. 9.50 klasy I, II, III,
  • Godz.10.45 klasy IV, V, VI.
  • W środę Msza Święta dla dzieci, nauczycieli i rodziców o 9.00.

Zapraszamy na Triduum Paschalne do naszego kościoła:

  • Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Tam dr oracja potrwa do 22.00. Od 21.00 – 22.00 medytację nad Słowem Bożym i modlitwę słowami litanii do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana poprowadzi ks. Dariusz i dk. Jakub.
  • Wielki Piątek, o 9.00 rano Jutrznia i Godzina Czytań.  O godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00. Po Liturgii procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego. Adoracja do 24.00. Gorzkie żale z udziałem Bractwa Św. Krzyża będziemy śpiewać o 21.00.
  • Wielka Sobota, o 9.00 rano Jutrznia i Godzina Czytań. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 10.00 – 13.00 co pół godziny.  O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  • Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o 20.00. Podczas Liturgii będzie udzielony chrzest św. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po Liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto w ciągu roku liturgicznego. Msze Święte w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na II Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania o 17.30.

Kochani Parafianie, Pielgrzymi i Goście, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy Wam, aby Zmartwychwstały Pan wyprowadził nas z wszelkich niewoli do wolności dzieci Bożych. Wasz ks. proboszcz Dariusz, dk. Jakub i duszpasterze.