Menu Zamknij

Niedziela Palmowa

Kraków, dnia 09.04.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela Palmowa

  1. Zbigniewowi Czerwieniowi –przeorowi Karmelitów Na Piasku dziękujemy serdecznie za prowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszym kościele. Niech dobry Bóg błogosławi mu w posłudze kapłańskiej Szczęść Boże!
  2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale o 17.15 z kazaniem pasyjnym po nich msza św. dziś z nauką rekolekcyjną.
  3. Dariuszowi Talikowi składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wygłoszone kazania pasyjne.
  4. Od Wielkiego Poniedziałku zapraszamy na rekolekcje artystów codziennie o 18.00 które poprowadzi ks. prof. Robert Nęcek, a studentów i młodzież pracującą o 19.30 adoracja i 20.00 nauka rekolekcyjna. Rekolekcje dla nich „Post, modlitwa i jałmużna” poprowadzi ks. prof. Adam Olszewski. Spowiedź wielkanocna w naszym kościele będzie w Wielką Środę od 16.00 do 21.00.
  5. Triduum Wielkiego Tygodnia będzie w naszym kościele w następującym porządku: WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. adoracja w Ciemnicy do godz.20.00. O godz.20.00 Msza Wieczerzy Pańskiej w rycie trydenckim.
  6. WIELKI PIĄTEK – to dzień Męki i śmierci Pana Jezusa – obowiązuje nas post ścisły bez dyspensy. O godz.14.30 Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Wielkiego Piątku w rycie trydenckim. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Adoracja do godz.24.00. WIELKA SOBOTA – w tym dniu Chrystus zstąpił do otchłani. Przez cały dzień będzie trwała modlitwa przy grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów od godz.11.00 do 14.30 co pół godziny. W kościele będzie wystawiony koszyk, abyśmy świątecznymi produktami i darami podzielili się z najbardziej potrzebującymi. Złożone tam dary Bractwo św. Krzyża zaniesie po południu potrzebującym. Dziękujemy za każdy odruch dobrego serca. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 poświęceniem nowego ognia i wody chrzcielnej. Prosimy przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych jednak zabezpieczyć je by nie rozlewać wosku. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Liturgia w rycie trydenckim rozpocznie się o godz.21.00.
  7. Siostra Renta i studentki dziękują za ofiary za stroiki w zeszłą niedzielę 1540,00 zł. Przekazały je na Hospicjum św. Łazarza.

Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu i zapraszamy do naszego kościoła.