Menu Zamknij

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 14.04.2019

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. O godz. 13.15 procesja z palmami, a następnie Msza Święta. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

     Zapraszamy na rekolekcje w Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne o 19.00. Rekolekcje wygłosi bp Antoni Długosz. W Wielką środę zapraszamy na drogę krzyżową ulicami parafii o godz. 20.30. Prosimy o zabranie świec. Rozważania poprowadzi bp Antoni Długosz. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą i podczas Eucharystii. W dniach od 15 – 17 kwietnia odbędzie się w naszym kościele festiwal Misteria Paschalia od 22.00 do 23.00.

    Zapraszamy parafian i gości do przeżywania Triduum Sacrum w naszym kościele o godz.18.00. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Mszę Krzyżma będzie koncelebrował abp Marek Jędraszewski wraz z kapłanami.

   Triduum Paschalne jest najważniejszym wydarzeniem religijnym dla nas chrześcijan. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00 podczas, której szczególnym znakiem jest mandatum, obmycie nóg jako wyraz służby Boga wobec słabego człowieka. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja do 23.00.

   W Wielki Piątek Dzień Śmierci Pana. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły! Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Podczas Liturgii będziemy brać udział w modlitwie wiernych obejmującej wszystkich ludzi i najważniejsze sprawy Kościoła i świata. To dzień słuchania opisu Męki Pańskiej i adoracja krzyża. Po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja Pana trwać będzie do 24.00. W tym czasie kapłani będą dyżurować w konfesjonale. Pamiętajmy o pojednaniu z Bogiem i bliźnimi. Podczas liturgii Wielkiego Piątku, można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża.

   W Wielką Sobotę przeżywamy Dzień Spoczynku Pana w grobie. Zapraszamy na błogosławienie pokarmów wielkanocnych od 11.00, co godzinę aż do 15.00. Adoracja Pana w grobie cały dzień od 8.00 do 18.00.

   Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 18.00 poświęceniem ognia i paschału przed kościołem. Po Orędziu Wielkanocnym, będziemy słuchać historii zbawienia i Ewangelii o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dalej Liturgia chrzcielna i Liturgia Eucharystii. Liturgię zakończy procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Święte Triduum Paschalne zakończymy nieszporami o 17.30 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

    Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionych Świąt, Niech Zmartwychwstały Pan przeprowadzi nas z grzechu do nowego życia.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak