Menu Zamknij

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 5.04.2020

Dziś rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Po Mszy, w kruchcie kościoła są przygotowane baranki na stół wielkanocny. Ofiarę składamy do świecznika przy Panu Jezusie Frasobliwym. Dziś Droga krzyżowa o 21.45 prowadzona przez p. Pawła Orkisza. Zapraszamy do łączenia się z nami za pośrednictwem internetu. Wszystkie Msze Święte, nabożeństwa, celebracje transmitujemy przez internet. Wejście przez stronę internetową: kościół Św. Krzyża w Krakowie. Dziękujemy za sfinansowanie projektu internetowego p. Małgorzacie Czepczyk i jej mężowi.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę, odprawiamy Mszę Świętą o 7.30 z jutrznią oraz o 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej przed ikoną Matki Bożej Szpitalnej.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 18.00 będą transmitowane rekolekcje z naszego kościoła.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. Zachęcamy, aby idąc za wskazaniami papieża Franciszka i naszego biskupa Marka, po wcześniejszym rachunku sumienia, wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego za popełnione grzechy i pragnienie wyznania ich, gdy będzie to możliwe. W ten sposób zachowujemy ciągłość trwania w łasce uświęcającej.

Triduum Sacrum, czyli Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Wielki Piątek Męki Pańskiej i Wigilia Paschalna w Wielką Noc, będziemy celebrować o godz. 18.00. Przypominamy, że na liturgii może być obecnych w kościele tylko 5 osób. Błogosławienie pokarmów na Wielkanoc w domach.

Kochani Parafianie, Pielgrzymi i Goście, zapraszamy do duchowej łączności z nami w tych paschalnych wydarzeniach naszej wiary. Niech Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan, uwolni nas od grzechu i jako Dobry Pasterz przeprowadzi nas przez ciemną dolinę pełną lęku do doświadczenia Jego miłości i miłosierdzia. Nowennę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy w Wielki Piątek o godz. 15.00. Codziennie przez 9 dni, w godzinie miłosierdzia o 15.00 czytamy fragmenty Dzienniczka św. Faustyny i odmawiamy koronkę. Zapraszamy do łączności z nami przez internet, Wasi duszpasterze,

ks. proboszcz Dariusz Guziak i ks. wikariusz Zbigniew Pytel