Menu Zamknij

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Kraków, dnia 25.04.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  1. Romanowi Rusinek –pallotynowi dziękujemy serdecznie za prowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszym kościele. Niech dobry Bóg błogosławi mu w posłudze kapłańskiej Szczęść Boże! U ojca Romana można dziś nabyć książkę o objawieniach maryjnych w Kibeho w Ruandzie w Afryce.
  2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale o 17.15 z kazaniem pasyjnym po nich msza św. dziś z nauką rekolekcyjną.
  3. Dariuszowi Talikowi składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wygłoszone kazania pasyjne.
  4. Od Wielkiego Poniedziałku zapraszamy na rekolekcje artystów codziennie o 18.00, które poprowadzi ks. prof. Tadeusz Dzidek, Spowiedź wielkanocna w naszym kościele będzie w Wielką Środę od 16.00 do 21.00.
  5. Triduum Wielkiego Tygodnia będzie w naszym kościele w następującym porządku: WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. adoracja w Ciemnicy do godz.20.00. O godz.20.00 Msza Wieczerzy Pańskiej w rycie trydenckim.
  6. WIELKI PIĄTEK – to dzień Męki i śmierci Pana Jezusa – obowiązuje nas post ścisły bez dyspensy. O godz.14.30 Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia Wielkiego Piątku w rycie trydenckim. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Adoracja do godz.24.00. WIELKA SOBOTA – w tym dniu Chrystus zstąpił do otchłani. Przez cały dzień będzie trwała modlitwa przy grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów od godz.11.00 do 14.30 co pół godziny. W kościele będzie wystawiony koszyk, abyśmy świątecznymi produktami i darami podzielili się z najbardziej potrzebującymi. Złożone tam dary Bractwo św. Krzyża zaniesie po południu potrzebującym. Dziękujemy za każdy odruch dobrego serca. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 poświęceniem nowego ognia na dziedzińcu parafialnym i wody chrzcielnej. Prosimy przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych jednak zabezpieczyć je by nie rozlewać wosku. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, panów do baldachimu. Liturgia w rycie trydenckim rozpocznie się o godz.21.00.
  7. Siostra Renta rozprowadza dziś stroiki własnoręcznie zrobione. Ofiara za nie jest przeznaczona na Hospicjum św. Łazarza.
  8. Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu i zapraszamy do naszego kościoła.