Menu Zamknij

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego, 12.01.2020

Dziś święto Chrztu Pańskiego. Podczas celebracji Eucharystycznej, przeżywamy prawdę o obmyciu z grzechów w wodach chrztu, o zbawczym posłannictwie Chrystusa, o działaniu Ducha Świętego, o miłości Ojca. Po Mszy Świętej o godz. 13.15, spotkanie kolędowe ministrantów wraz z rodzicami w salce na plebanii. O godz. 18.45 katecheza dla kandydatów do bierzmowania w salce.

Jutro rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym Kościoła, który potrwa do wtorku przed Wielkim Postem.

 W poniedziałek, 13 stycznia o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. Najpierw Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a następnie czuwanie do godz. 20.15, które poprowadzi młodzież wraz z kapłanami i klerykami.

W piątek, wspomnienie św. Antoniego, opata. Przed Mszą Świętą o 18.00, koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy artystów i miłośników sztuki na kolędowanie u Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, 20 stycznia o godz. 17.00. Zaproszenia rozprowadzamy po Mszach Świętych w kruchcie kościoła.

Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Pragniemy podziękować  parafianom za serdeczne przyjęcie. Niech błogosławieństwo Boże pozostanie w Waszych domach i rodzinach. Za złożone z tej okazji ofiary, składamy serdeczne, Bóg zapłać!

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak wraz z wikariuszem Ks. Zbigniewem Pytlem.