Menu Zamknij

Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego, 13.01.2019

Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Kościół podczas liturgii przypomina nam prawdę o odpuszczeniu grzechów w wodach chrztu, o zbawczym posłannictwie Chrystusa, o działaniu Ducha Świętego, o miłości Ojca.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone datki. Jeśli ktoś z Parafian był nieobecny podczas kolędy i pragnie przyjąć kapłana, aby pobłogosławił dom, to prosimy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii.

W liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły, który trwać będzie do wtorku przed Wielkim Postem(5 marca).

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe artystów i miłośników sztuki u Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, poniedziałek 14 stycznia godz. 17.00, Kuria Metropolitalna, ul. Franciszkańska 3. W czasie spotkania wystąpią liderzy zespołu Skaldowie. Dla chętnych, zaproszenia znajdują się wraz z kalendarzami na stoliku ww kruchcie kościoła. Także jutro zapraszamy na czuwanie na czuwanie ku czci Ducha Świętego. Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą Świętą wotywną o Duchu Świętym, a następnie konferencja i uwielbienie w Duchu do godz. 20.15.

W środę o 18.00 nabożeństwo maryjne, a następnie Msza Święta wotywna o Matce Bożej, którą przyzywamy w litanii jako Uzdrowienie chorych.

W czwartek, wspomnienie św. Antoniego, opata.

W piątek o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o świętość życia dla kapłanów, a następnie Msza Święta wotywna o Bożym Miłosierdziu.

W sobotę, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i założyciela sióstr sercanek.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dla dzieci i młodzieży oraz popularnych tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak