Menu Zamknij

Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego, 9.01.2022

Dziś w niedzielę Chrztu Pańskiego uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu św. o 13.15. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w salce po Mszy o 18.00. Znamy już datę bierzmowania, to poniedziałek 16. maja o 19.00. Szafarzem tego sakramentu będzie ksiądz biskup Robert Chrząszcz. Kończy się liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego, ale tradycyjnie szopka i śpiew kolęd do 2.lutego.

W poniedziałek Huta Ducha Świętego. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a potem konferencja i czuwanie w Duchu Świętym do 20.15 poprowadzi młodzież wraz z kapłanami. Po czuwaniu agapa w salce przy plebanii.

W środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Szpitalnej, a potem Msza Święta.

W tym roku przypada 200. Rocznica urodzin Św. abpa Zygmunta Szczęsnego – Felińskiego, którego ostatni etap życia związany był z pobytem na terenie naszej parafii. Dlatego w najbliższy  czwartek wraz z siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi, rozpoczniemy nowennę przez wstawiennictwo św. Zygmunta Szczęsnego – Felińskiego. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a następnie Msza Święta z homilią. Po Eucharystii litania i uczczenie relikwii Świętego. Przez dziewięć miesięcy, w każdy drugi czwartek miesiąca będą się odbywać w naszym kościele takie nabożeństwa. Na zakończenie nowenny planowana jest na 29. października o 18.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem naszego metropolity, księdza arcybiskupa  Marka Jędraszewskiego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Odwiedziny  duszpasterskie w tym tygodniu według umówionych wcześniej wizyt.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.