Menu Zamknij

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, Święto Świętej Rodziny, 27.12.2020

Dziś modlitwą otaczamy nasze rodziny. Po Mszy o 9.00 na pamiątkę św. Jana, apostoła i ewangelisty, pobłogosławienie wina.

28.grudnia, święto Świętych Młodzianków, męczenników.

29.grudnia, wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.

30. grudnia, dzień św. Charbela w naszym kościele. Zapraszamy na modlitwę próśb i podziękowań  od godz.16.30 . Pół godziny przed Mszą modlitwa różańcowa, a następnie o 18.00 Eucharystia z homilią oraz indywidualnym błogosławieństwem olejem św. Charbela.

W środę. 30.12. o 19.00 Medytacja Bożonarodzeniowa – J.S. Bach, w wykonaniu artystów Krakowskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją p. Wacława Jankowskiego.

31. grudnia, zapraszamy na Mszę Święta z nieszporami i adoracją o godz. 15.00. Na zakończenie Starego Roku 2020, pragniemy Panu Bogu podziękować za wszystkie łaski oraz przeprosić za grzechy i prosić o miłosierdzie.

1. stycznia 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu podczas każdej Eucharystii śpiewamy hymn O Stworzycielu, Duchu, przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Z tym hymnem związana jest łaska odpustu zupełnego.

2.stycznia, wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji pierwszej soboty, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 10.30. Najpierw medytacja, różaniec, katecheza dla dzieci. O godz. 12.00 Msza Święta z homilią.

W przyszłą niedzielę o 18.00 zmianka różańcowa. Zapraszamy członków żywego różańca na Mszę Świętą i modlitwę różańcową.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2021, życzymy Parafianom i gościom, Bożego błogosławieństwa. Niech nam stale towarzyszy światło i moc Ducha Świętego i opieka Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa. Powierzamy Was Opatrzności Bożej, ks. proboszcz Dariusz wraz z duszpasterzami.