Menu Zamknij

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 12.04.2020

Przeżywamy największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Obchód Paschy trwa przez cały okres wielkanocny. Albowiem pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Co więcej jako Wielką Niedzielę.

Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas Mszy będziemy czytać list rektora UPJPII. Składka przeznaczona na UPJPII.

Msze Święte w dni powszednie o 7.30 z jutrznią  i 18.00. Po Mszy wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej przed ikoną Matki Bożej Szpitalnej. Przypominamy, że w dalszym ciągu istnieje stan zagrożenia epidemicznego, dlatego w nabożeństwach w kościele może uczestniczyć tylko pięć osób. Zapraszamy do łączności z nami przez internet. Wejście przez stronę parafialną: kościół Św. Krzyża.

Dziękujemy siostrom z Bractwa Św. Krzyża, które pomogły rozprowadzić 20 paczek na święta dla potrzebujących. Bóg zapłać!

Trwa nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15.00, czytamy fragmenty Dzienniczka św. Faustyny i modlimy się słowami koronki do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kochani, wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom składamy najlepsze życzenia, aby misteria, które przeżywamy przemieniały nasze życie. Niech Zmartwychwstały Pan uwolni nas od lęku, przebaczy grzechy i obdarzy wolnością dzieci Bożych. Alleluja!

Wasi duszpasterze, ks. proboszcz Dariusz Guziak i wik. ks. Zbigniew Pytel