Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XXVIII

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, 14.10.2018

Jutro wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 16.10. 1978 r. podczas pamiętnego roku dwoch konklawe, został wybrany papieżem kardynał z Krakowa Karol Wojtyła. W tym dniu zapraszamy na wieczorny różaniec i mszę świętą o 18.00. Po litanii do św. Jana Pawła II uczczenie jego relikwii. O 20.00 zapraszamy na plac przed kurią krakowską, gdzie nastąpi odsłonięcie mozaiki w Oknie Papieskim. O 20.30 Jubileuszowy koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego. Zachęcamy, aby zapoznać się z bogatym programem uroczystości jubileuszowych związanych z obchodami 40. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra.

W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Wieczorem msza święta wotywna o NMP, którą przyzywamy jako Uzdrowienie chorych. Także w środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 20 -21.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

W czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w naszej modlitwie o lekarzach i całej służbie zdrowia.

W piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przed mszą świętą koronka do Bożego Miłosierdzia wo świętość życia kapłanów.

W sobotę nasz dekanat został  zaproszony do Sanktuarium św. Jana Pawła II na mszę świętą o 8.00 rano.

W przyszłą niedzielę w ramach rozpoczynającego się tygodnia misyjnego, kazanie wygłosi ks. Maciej Miąsek, kombonianin, który do kapłaństwa przygotowywał się w Ameryce Południowej.

Dnia 19.10. o 15.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie odbędzie się msza święta żałobna i złożenie w kryptach Panteonu Narodowego Wielkich Uczonych Polaków: Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w zakrystii po mszy świętej. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały rok wspominając ich imiona przed każdą mszą świętą w niedzielę. Przez cały listopad w każdy piątek różaniec za zmarłych ( wypominki jednorazowe) o 17.30.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II darów i mocy Bożej na drodze do świętości.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak