Menu Zamknij

Poniedziałek Wielkanocny

Kraków, dnia 17.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wielkanocnych w naszym kościele: Adamowi, s. Renacie, p. Organiście, Zespołowi „Anonimus”, Bractwu św. Krzyża, harcerzom z Bojowej Horągwi Harcerskiej im. Rotmistrza Pileckiego z ks. Marcinem Kostką za wartę przy Bożym Grobie, przygotowującym kościół na Święta p. Teresie Chojnackiej za pomoc i kwiaty, Państwu Zyburom za ofiarę na kwiaty, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, lektorom i ministrantom. Dziękujemy za wszystkie produkty żywnościowe złożone podczas poświęcenia pokarmów. Paniom z Bractwa za dostarczenie ich potrzebującym. Niech Zmartwychwstały Pan będzie waszą radością za trud służby Jemu samemu, w Jego Kościele.
  2. W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przed wieczorną mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego jak pragnął tego Pan Jezus ukazujący się św. Siostrze Faustynie. Niedziela ta rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia, który decyzją Episkopatu został przeniesiony z jesieni. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii która zburzyła życie 23 milionów Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów –ponad 5 mln w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja jest wciąż dramatyczna, a pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 mln. ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwanie papieża Franciszka w niedzielę Miłosierdzia będzie zbiórka w całej Polsce. Pomoc jak zawsze zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska. Do skarbony pod filarem będzie można złożyć ofiarę na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku. Trwajmy przez cały ten nowy tydzień w wielkanocnej radości. Niech Jezus Zmartwychwstały ukazujący się apostołom i uczniom obdarzy nas każdego dnia głęboką radością i pokojem.