Menu Zamknij

Poniedziałek Wielkanocny

Kraków, dnia 02.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wielkanocnych w naszym kościele: Adamowi, s. Renacie, p. Organiście, Zespołowi „Anonimus”, Bractwu św. Krzyża, harcerzom z Bojowej Horągwi Harcerskiej im. Rotmistrza Pileckiego z ks. Marcinem Kostką za wartę przy Bożym Grobie, przygotowującym kościół na Święta p. Teresie Chojnackiej za pomoc i kwiaty, Państwu Zyburom za kwiaty, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, lektorom i ministrantom. Dziękujemy za wszystkie produkty żywnościowe złożone podczas poświęcenia pokarmów. Paniom z Bractwa za dostarczenie ich potrzebującym. Niech Zmartwychwstały Pan będzie waszą radością za trud służby Jemu samemu, w Jego Kościele.
  2. W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca- nabożeństwo za powołanych i w intencji powołań przed mszą wieczorną, zaś Godzina Święta prowadzona przez Wspólnotę Adoremus o godz. 17.00 I piątek miesiąca – spowiedź od 17.00, nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa przed mszą wieczorną, oraz I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny także przed mszą wieczorną.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego jak pragnął tego Pan Jezus ukazujący się św. Siostrze Faustynie. Niedziela ta rozpoczyna 74 Tydzień Miłosierdzia, który decyzją Episkopatu został przeniesiony z jesieni. Starajmy się szczególnie w tym tygodniu okazać miłosierdzie naszym braciom i siostrom w których żyje Chrystus. Siostra Renata i panie dziękują za ofiarę przy okazji stroików wielkanocnych w kwocie 2186,50 gr, 5,20 euro. Ofiara została przeznaczona dla Hospicjum św. Łazarza.
  4. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku. Trwajmy przez cały ten nowy tydzień w wielkanocnej radości. Niech Jezus Zmartwychwstały ukazujący się apostołom i uczniom obdarzy nas każdego dnia głęboką radością i pokojem
  5. Na pogrzeb oczekuje + Waleria Włodarczyk nasza parafianka. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …..