Menu Zamknij

Poniedziałek Wielkanocny

Kraków, dnia 28.03.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wielkanocnych w naszym kościele: Adamowi, s. Renacie, p. Organiście, Zespołowi „Anonimus”, Bractwu św. Krzyża, harcerzom z Bojowej Horągwi Harcerskiej im. Rotmistrza Pileckiego z ks. Marcinem Kostką za wartę przy Bożym Grobie, przygotowującym kościół na Święta, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, lektorom i ministrantom. Dziękujemy za wszystkie produkty żywnościowe złożone podczas poświęcenia pokarmów. Paniom z Bractwa za dostarczenie ich potrzebującym. Niech Zmartwychwstały Pan będzie waszą radością za trud służby Jemu samemu, w Jego Kościele.
  2. W najbliższą środę, jak każdego 30 dnia miesiąca zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. O godz.17.00 nabożeństwo różańcowe z czytaniem próśb i podziękowań, a o 18.00 Msza św. w tych intencjach. Intencje na mszę św. wspólną można będzie składać do kosza przed ołtarzem. Po mszy św. błogosławieństwo olejem św. Charbela.
  3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Fundacja „Zawsze warto” zaprasza na uroczyste otwarcie „Salonu dobrego czasu” – Klubu Seniora 50+ przy ulicy Radziwiłłowskiej 23/8. Szczegóły na plakacie w przedsionku.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego jak pragnął tego Pan Jezus ukazujący się św. Siostrze Faustynie. Niedziela ta rozpoczyna 72 Tydzień Miłosierdzia który decyzją Episkopatu został przeniesiony z jesieni. Składka na tacę w niedzielę jest przeznaczona na Caritas. Przed kościołem kwestować będzie pan Bogdan Szeglowski z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nowej Hucie na przeszczep nerki. Kto może niech wesprze swoją pomocą.
  6. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku. Trwajmy przez cały ten nowy tydzień w wielkanocnej radości. Niech Jezus Zmartwychwstały ukazujący się apostołom i uczniom obdarzy nas każdego dnia głęboką radością i pokojem.