Menu Zamknij

Rocznica Poświęcenia Kościoła, 28.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie, 28.10.2018

Dziś uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. W uroczystym Te Deum laudamus, dziękujemy Panu Bogu za dar naszej pięknej świątyni, która od wieków jest dla całych pokoleń jest domem modlitwy. Modlitewną pamięcią ogarniamy fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła.

We wtorek dzień modlitw przez wstawiennictwo św. Charbela. Już od 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w głównym Ołtarzu. Następnie litania, prośby i podziękowania przez wstawiennictwo św. Charbela. Pół godziny przed mszą świętą, różaniec. O 18.00 uroczysta Eucharystia z homilią. Po mszy świętej w zakrystii można nabyć olej św. Charbela.

W środę w wigilię Wszystkich Świętych, zapraszamy na Eucharystię o 18.00. Po mszy świętej w procesji z relikwiami świętych pójdziemy ulicami naszej parafii. Będziemy się modlić o odnowę religijną i moralną naszego miasta. Będzie to okazja, aby uświadomić sobie i innym, że każdy z nas jest powołany, aby iść drogą świętości. Po procesji msza święta (trydencka).

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym.

W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu msze święte o 7.30, 18.00 z procesją za zmarłych, 19.15 (trydencka) i o 21.00.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 18.00 zmianka różańcowa.

Na czas tych szczególnych dni, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak