Menu Zamknij

Rocznica Poświęcenia Kościoła, 31.10.2021

Dziś rocznica poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar naszego kościoła i parafii, która powstala 1200 roku.

1.listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po południu o 17.30 procesja po kościele z modlitwami za zmarłych.

2.listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte z modlitwami za zmarłych w naszym kościele o godzinie: 7.30, 12.00, 18.00 i 21.00.

Pamiętajmy w naszych modlitwach za zmarłych. 1 i 2. Listopada, nawiedzając kościół lub cmentarz możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św. I modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny w dniach 1 – 8 listopada, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące. Przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii parafialnej. Za złożone z tej okazji datki składamy, Bóg zapłać!

We wtorek, 2.listopada zapraszamy na Zaduszki organowe  o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie.

W pierwszy czwartek, Godzina święta od 17.00. Poprowadzi wspólnota Adoremus.  18.00 Msza Święta i modlitwy w intencji kapłanów.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 17.00. Msza z homilią. Droga krzyżowa po Mszy wieczornej.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające od 10.30. Różaniec, adoracja, katecheza dla dzieci. O godz. 12.00 Eucharystia z homilią.

Pamiętamy o Was w modlitwie przy Ołtarzu, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze