Menu Zamknij

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, 27.10.2019

Dziś dziękujemy Panu Bogu za dar naszego kościoła. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia za śp. Kardynała Franciszka Macharskiego oraz filantropów krakowskich. Podczas tej uroczystości poświęcimy tablicę ku czci Kardynała Franciszka Macharskiego. Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et spes przygotowało z tej okazji program artystyczny, który dostępny jest na stronie internetowej stowarzyszenia.

Zapraszamy na koncerty organowe z muzyką XVII wieku i improwizacjami w wykonaniu naszego  organisty prof. Marcina Szelesta oraz  zaproszonych mistrzów ze Szwajcarii i Włoch. Koncerty w poniedziałek i wtorek o 19.00 oraz we wtorek o 12.00.

W środę, 30 października dzień św. Charbela. Nabożeństwo rozpoczniemy o 16.30 modlitwą próśb i podziękowań , a następnie o 18.00 Msza Święta z homilią o. Szarbela, przełożonego wspólnoty maronitów z Libanu. Po Mszy Świętej zapraszamy na procesję różańcową ulicami naszej parafii. Podczas procesji litania do Wszystkich Świętych w wykonaniu  Jakuba Oczkowskiego.

 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym.  W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Przypominamy o tradycji zyskiwania odpustu za zmarłych od 1 do 8 listopada włącznie. W czasie nawiedzenia świątyni ( 1 i 2.11) należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca świętego. Od 3 – 8.11. za nawiedzenie cmentarza  i spełnienie wspomnianych warunków, wierni mogą zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze cierpiące w czyśćcu.

2 listopada. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte u nas o 7.30, 12.00, 18.00, 21.00. Nabożeństwo i procesja za zmarłych o 17.30. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych oraz zgłaszania imion zmarłych do wypominków listopadowych i rocznych w zakrystii po Mszach Świętych.

W przyszłą niedzielę kwesta na Kuchnię dla ubogich p. Marty Sawickiej.

                                                                             Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak