Menu Zamknij

Rocznica Poświęcenie Kościoła Własnego, 30.10.2022

Dziś podczas każdej Mszy Świętej homilię głosi ks. prałat dr Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Po południu o godz. 16.30 rozpoczynamy modlitwy próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Charbela. Modlitwa różańcowa o 17.30. Podczas czuwania możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty. Msza Święta o 18.00, a potem namaszczenia olejem św. Charbela.

Zbliża się listopad, miesiąc poświecony modlitwie za zmarłych. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

W dniach od 1 – 8. Listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, nawiedzając świątynię lub cmentarz. W czasie nawiedzenia pomodlić się za zmarłych.

1.Listopada, we wtorek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w porządku niedzielnym. Nabożeństwo popołudniowe z wypominkami za zmarłych o 17.30. Zachęcamy do modlitwy, aby zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące. Należy przyjąć Komunię Św, odmówić Ojcze nasz i Wierzę i modlitwę według intencji Ojca Świętego.

2.listopada, w środę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze Święte o 7.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Po Mszy o 18.00 Zaduszki za artystów. Przy organach prof. Tobias Horn z Niemiec.

W czwartek, 3. Listopada Zaduszki za artystów. Przy organach prof. Henk de Vries z Holandii.

W pierwszy piątek spowiedź od 17.00 – 18.00. Po Mszy wieczornej droga krzyżowa z udziałem Bractwa Św. Krzyża. Spotkanie formacyjne Bractwa Św. Krzyża w niedzielą po Mszy o 9.00.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o 10.30 adoracją. Msza Święta z homilią o 12.00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III na Mszę o 13.15. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę o 18.00, a potem na katechezę w salce przy plebanii.