Menu Zamknij

Święto Chrztu Pańskiego

 

Kraków, dnia 10.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej diecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W przyszłą niedzielę można wziąć udział w nabożeństwie w Cerkwi Prawosławnej przy ul. Szpitalnej o 10.00, a w naszym kościele o 18.00 msza św. z udziałem przedstawicieli Kościoła Prawosławnego. Dokładny program jest wywieszony w gablocie w przedsionku.
  2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkania i przyjęcie. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczamy na: Caritas, dom księży chorych, seminarium duchowne, utrzymanie kurii i inne. Deklaracje przyjęcia młodych na nocleg podczas Światowych Dni Młodzieży które zostawiliśmy w waszych domach prosimy złożyć do końca stycznia w zakrystii lub kancelarii. Obok pocztówek znajdują się jeszcze deklaracje przyjęcia pielgrzymów, można je wypełnić i złożyć w zakrystii lub kancelarii, jeśli ktoś nie może zrobić w swojej parafii, może zadeklarować to u nas. W imieniu ks. kardynała oraz św. Jana Pawła II prosimy przyjmijcie młodych do waszego domu, okazując naszą polską i chrześcijańską gościnność.
  3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę jak 16 każdego dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00, w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  5. Można wesprzeć darem jednego procenta z podatku Duszpasterstwo Młodzieży w którym pracują ks. Proboszcz i ks. Grzegorz. Kalendarzyki z danymi są wyłożone obok pocztówek. Jest to Ruch Apostolstwa Młodzieży – Grupy Apostolskie, które prowadzą pięć domów rekolekcyjnych i szeroką działalność apostolską wśród młodzieży. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie naszej działalności. Należy wpisać Grupy Apostolskie oraz numer KRS.
  6. Bóg Miłosierny i łaskawy niech nas obdarzy swoim błogosławieństwem na każdy dzień naszego życia