Menu Zamknij

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – 29.12.2019

Dziś święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga o jedność i miłość w naszych rodzinach.

Jutro, 30. Grudnia, dzień modlitw przez wstawiennictwo św. Charbela. Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 16.30 modlitwą próśb i podziękowań przed Najświętszym Sakramentem, a następnie modlitwa różańcowa. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią zakończona indywidualnym błogosławieństwem olejem św. Charbela. Po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe. W tym dniu łączymy się z narodem libańskim w modlitwie o pokój na Bliskim Wschodzie.

We wtorek, 31. Grudnia o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę Świętą z nieszporami na zakończenie Starego Roku.

1.stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej będziemy śpiewać hymn, O Stworzycielu, Duchu, przyjdź  w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.

W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00. Będziemy modlić się w intencji kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w kościele.

W pierwszy piątek spowiedź św. od godz.17.00. Droga krzyżowa o godz. 17.30 prowadzona przez Bractwo Św. Krzyża. O 18.00 Msza Święta o NSPJ.

W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rodziców z dziećmi zapraszamy na czuwanie od 10.30. O godz.11.30 modlitwa różańcowa. O 12.00 Eucharystia, a potem 15 minutowa adoracja.

Od 2. Stycznia pragniemy naszym parafianom złożyć wizytę duszpasterską. Plan kolędy również na stronie internetowej.

W przyszła niedzielę, 5 stycznia o godz. 13.00, zapraszamy na tradycyjny opłatek dla aktorów, członków ZASP-u, który odbędzie się w Klubie Aktora – Rynek Główny 41. Natomiast po Mszy o 18.00 spotkanie opłatkowe dla Róż Żywego Różańca w salce przy plebanii. Także w tym dniu stowarzyszenie Dobrosław będzie kwestować na chore dzieci. Dziękujemy za złożone datki, Bóg zapłać!

                                                                                Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak