Menu Zamknij

Szósta Niedziela Wielkanocna

Kraków, dnia 06.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej. O godzinie 9.00 w katedrze święcenia diakonatu alumnów naszego Seminarium, pamiętajmy o nich w modlitwie. Na godz. 17.30 nasza wspólnota parafialna i modlących się w naszym kościele jest zaproszona na mszę św. i Nowennę do św. Stanisława do katedry wawelskiej. W nabożeństwach tych uczestniczą parafie które w minionym roku przeżywały wizytację kanoniczną biskupa. Serdecznie zapraszamy wszystkich w tym dniu do katedry wawelskiej na wspólną modlitwę.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy św. o 12.00 będziemy przeżywać kolejną Nowennę miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.
  4. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia spotkania i modlitwy z Księdzem Arcybiskupem w ramach nabożeństwa do św. Charbela. Bóg zapłać zwłaszcza Zespołowi „Anonimus”, p. organiście, siostrze Renacie, służbie liturgicznej, kapłanom.
  5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz.17.30
  6. W czwartek nowenna do św. Jana Pawła II przy nabożeństwie majowym.
  7. Skorzystajmy z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. W zakrystii do nabycia Przewodnik po kościele św. Krzyża w cenie 10 zł.
  8. Św. Stanisław i niech wyprasza nam Boże błogosławieństwo na cały najbliższy tydzień. Szczęść Boże!