Menu Zamknij

Szósta Niedziela Wielkanocna

Kraków, dnia 01.05.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocna

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Atanezgo biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – msze św. w naszym kościele o 7.30, 18.00 i o 21.00, w środę Święto św. Floriana – męczennika- Patrona Miasta Krakowa, w czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera, w piątek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a także wspominamy św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej (choć liturgicznie będzie ono w przyszły poniedziałek) – dzień imienin naszego Księdza Kardynała – polecajmy jego osobę w modlitwie. W sobotę dzień święceń diakonatu alumnów naszego Seminarium polecajmy ich w modlitwie.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę „Adoremus” rozpocznie się o godz.17.00. W jej ramach nabożeństwo majowe oraz modlitwa o powołania i za powołanych. W I piątek miesiąca przy nabożeństwie majowym modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, W I sobotę miesiąca modlitwa w intencji poczętych i nienarodzonych dzieci.
  4. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej. Na balaskach jest wyłożony „Wieczór Jana Pawła” – można zabrać.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc humanitarną dla Ukrainy w kwocie 1548 zł. Przekazaliśmy je na konto Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.
  6. W przyszłą niedzielę Ks. Kardynał zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława. Rozpoczęcie o 9.00 na Wawelu. (słowo Księdza Kardynała)
  7. Św. Stanisław biskup i męczennik Patron naszej diecezji i Polski, oraz święci Patronowie tego tygodnia niech wypraszają nam błogosławieństwo Boga Wszechmogącego na najbliższy tydzień.