Menu Zamknij

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś w całym Kościele kończy się Święty, Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Papież Franciszek zamknie Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra. Nie kończy się jednak strumień Bożego Miłosierdzia który wypływa stale z przebitego boku Jezusa dla nas, i wszystkich grzeszników aż do skończenia świata. Nie zapominajmy że uczynki miłosierdzia co do ciała i co do duszy są stałym programem naszego życia chrześcijańskiego.
2. Wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dokonał się AKT INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA jako naszego Pana i Króla, w obecności Episkopatu, Prezydenta i przedstawicieli wszystkich stanów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jest to odpowiedź na prośbę Pana Jezusa przekazaną przez Służebnicę Bożą Rozalię Celakównę – krakowską pielęgniarkę: ” Jest ratunek dla Polsk: Jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga.” Dziś we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie czynimy to po mszach św. przed Panem Jezusem Królem Wszechświata wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Cecylii –dziewicy i męczennicy, w czwartek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
4. W środę w godzinach kancelarii można bezpłatnie skorzystać z porady mecenasa Jarosława Krzyżyka na plebanii. Pan mecenas służy pomocą i poradą jeśli ktoś takiej potrzebuje w sprawach prawnych.
5. W sobotę o godz.15.00zapraszamy na XXI Zaduszki Poetów ”Drogą Franciszka” poświęcone śp. Kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Nie kupujmy opłatków w supermarketach niech opłatek na naszym stole będzie poświęcony w świątyni. Ofiary są przeznaczone dla sióstr Nazaretanek z zakonu którego, posługuje u nas s. Renata. Można także będzie zakupić już wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim dzieciom (finansujemy obiady dla dzieci).
7. W przyszłą niedzielę to jest 27 listopada na wszystkich Mszach Świętych nasi harcerze z Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej (widzimy ich często w tutejszym kościele przy posłudze w Wigilię Świętych 30 października, na warcie przy Bożym Grobie w Wielki Piątek, przy procesji z Wawelu na Skałkę oraz przy procesji w Uroczystość Bożego Ciała) – prowadzonej przez nasze Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra oraz działający przy naszej parafii, będą zbierali datki na rzecz swojej organizacji. Można wziąć od nich także informator z danymi i numerem konta. Prosimy o wsparcie tego dzieła, gdyż nasi harcerze jako młoda organizacja nie korzystają na dzień dzisiejszy z żadnych rządowych subwencji czy też dotacji, a działają dzięki wsparciu dobrych ludzi oraz własnej pracy.
8. Zapraszamy do skorzystania z prasy religijnej.
9. Niech Chrystus Król każdego serca i każdej ludzkiej duszy która Go kocha błogosławi nam na nowy tydzień.