Menu Zamknij

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25.11.2018

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej – Uzdrowienia chorych, a następnie na mszę świętą w intencji chorych i cierpiących. Również w tym dniu Eucharystia o 20.00 w ramach Ruchu Światło – Życie.

W piątek św. Andrzeja, Apostoła. W naszym kościele, 30 dnia każdego miesiąca, dzień poświęcony św. Charbelowi. Od 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania oraz prośby i podziękowania przez wstawiennictwo Świętego z Libanu. Pół godziny przed Eucharystią, modlitwa różańcowa. O 18.00 uroczysta msza święta z homilią, a po niej indywidualne błogosławienie olejem św. Charbela. Nabożeństwo poprowadzi ks. dr Andrzej Ziółkowski, wykładowca teologii u XX. Misjonarzy na Stradomiu. W tym dniu ks. Andrzej będzie obchodził Imieniny. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót, aby zadośćuczynić wołaniu Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę i pokutę. Nabożeństwo rozpoczniemy o 10.30. Będzie modlitwa różańcowa, adoracja z medytacją wg wskazań Pani Fatimskiej. O 12.00 msza święta z homilią. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dziadków i samotnych.

Od adwentu mdze święte w dzień powszedni, rano o 7.15. Roraty w dni powszednie o 7.15. Po roratach od poniedziałku do piątku, zapraszamy dzieci, młodzież na herbatę do salki przy plebanii. Informujemy, że w pierwszą niedzielę adwentu, harcerze RP przed wejściem do kościoła będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary pieniężne, zostaną przeznaczone na wakacyjny obóz harcerski.

Na czas zbliżającego się adwentu, życzymy Bożego światła, aby dobrze przygotować się na spotkanie przychodzącego Zbawiciela.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak