Menu Zamknij

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022

Przypominamy, że w naszej archidiecezji kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dziś podczas Mszy o 13.15 będzie udzielany sakrament chrztu św.

W poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszamy na czuwanie ku czci Ducha Świętego. O godz. 18.00 Eucharystia z homilia, a potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie w Duchu. Czuwanie zakończymy o 20.15. Po nabożeństwie spotkanie w salce przy plebanii.

We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę, nowenna do Matki Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu: 9.00, 12.00, 13.15, 16.30, 21.00. Zapraszamy na Eucharystię o 16.30, a następnie na procesję Bożego Ciała. Trasa procesji; pierwszy ołtarz przy hotelu Pollera, drugi w Bramie Floriańskiej, trzeci przy Szkole Podstawowej nr 1, czwarty przy Teatrze im. J. Słowackiego.

W piątek, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Za tydzień, 19.czerwca zapraszamy na Piknik Rodzinny do ogrodu przy plebanii. Piknik rozpocznie się o 13.30. W programie: animacje dla dzieci i zabawy rodzinne, warsztaty taneczne, cyrkowe, kiermasz rękodzieła, ciast, książek, loteria fantowa, występy zaprzyjaźnionych artystów, zespołów i podopiecznych fundacji, konkursy z nagrodami. Dochód będzie przeznaczony na na pielgrzymkę dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do Lourdes. Po Mszach wolontariusze będą kwestować na dzieło związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi. Kazania wygłosi ks. Paweł Klimczak, opiekun duchowy młodzieży niepełnosprawnej. Serdecznie zapraszamy!

Przez cały czerwiec, po Mszy wieczornej śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie podczas nabożeństw czerwcowych, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.