Menu Zamknij

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30.05.2021

Dziś po południu, od 16.30 rozpoczynamy modlitwę próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Charbela. W tym czasie możliwość przystąpienia do spowiedzi św.  Nabożeństwo majowe z kazaniem o Matce Bożej o 17.30. Msza Święta o 18.00 z kazaniem ks. Tadeusza Chlipały, rektora seminarium ze Świdnicy. Po Eucharystii, indywidualne błogosławieństwo olejem św. Charbela.

Jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 18.00.Dziękujemy klerykom od XX. Misjonarzy za wygłoszone świadectwo wiary. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, ks. prof. Andrzejowi  Ziółkowskiemu za wspaniałe przygotowanie alumnów do posługi głoszenia Słowa.

W czwartek, 3.czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o 9.00, 10.30, 12.00, 13.15. Po południu, o 16.30 uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez księży neoprezbiterów, ks. Pawła i ks. Wiktora. Po Mszy Świętej  procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. I Ołtarz przy ul. M.C. Skłodowskiej ( Forum psychodramy), II Ołtarz przy ul. Radziwiłłowskiej ( pod 20 w suterenie mieszkała bł. Aniela Salawa), III Ołtarz przy ul. Lubicz ( Hotel Europejski), IV Ołtarz na Pl. Św. Ducha. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz okna swoich mieszkań. W czasie procesji będzie nam towarzyszyć orkiestra z Zielonek. Po procesji zapraszamy na spotkanie integracyjna do ogrodu przy plebanii. Z racji 10. Rocznicy śmierci biskupa A. Małysiaka wyświetlimy film na dużym ekranie Z wiarą na głęboką wodę, autorstwa A. Kaszewskiej i Ł. Lecha. Zapewniamy miłą atmosferę i poczęstunek.

Słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy modlić się codziennie po Mszy Świętej porannej i wieczornej. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.