Menu Zamknij

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 7.06.2020

Zapraszamy w poniedziałek  o 18.00 na czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież wraz z kapłanami. Najpierw Eucharystia z homilią, a potem uwielbienie w Duchu Świętym do 20.15.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 9.00, 12.00, 13.15. Po południu o 17.00. Zapraszamy na procesję ulicami parafii po Mszy o 17.00. W procesji z Najświętszym Sakramentem pójdziemy od kościoła do ul. Szpitalnej, następnie od strony Plant przez Bramę Floriańską pójdziemy ul. Floriańską do ul. Św. Tomasza i dalej ul. Św. Krzyża do kościoła.

Dziękuję siostrom z Bractwa Św. Krzyża, s. Teresie i s. Barbarze za pomoc w rozprowadzaniu 20 paczek dla potrzebujących. Nasza Parafia w ostatnim czasie wsparła pomocą żywnościową Dom Księży Emerytów w Swoszowicach oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej

– piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy

– sobota św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Codziennie odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o 7.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele, Wasi duszpasterze,                     

  ks. proboszcz Dariusz i ks. wikariusz Zbigniew