Menu Zamknij

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki NOWY ROK 2017

Kraków, dnia 01.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

NOWY ROK 2017

  1. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła, we wtorek Najśw. Imienia Jezus, w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Składka na tacę jest przeznaczona na misje. Po każdej mszy św. poświęcenie złota kadzidła i kredy, dla oznaczenia drzwi naszych chrześcijańskich domów. Na mszy św. o 9.00 przyjmiemy nowych członków Bractwa św. Krzyża. Gdyby ktoś zechciał należeć do Bractwa kultywującego i rozważającego tajemnicę Krzyża Chrystusowego serdecznie zapraszamy – zgłoszenia w zakrystii.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego po mszy św. o 13.15 udzielimy błogosławieństwa dzieciom figurką Dzieciątka Jezus – zapraszamy rodziców z dziećmi. Po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.
  3. Kolęda w tym tygodniu: we wtorek  01 od 15.30 ul. Lubicz, Radziwiłłowska i Westerplatte, w środę 4.01 od 15.30 ul. Zamenhofa, w  sobotę 7.01, od 9.30 ul. Floriańska, Szpitalna, Skłodowskiej i Pijarska.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Jezus, na Którego Imię zgina się każde kolano – jak pisze św. Paweł niech wyleje na nas hojne błogosławieństwo na nadchodzący nowy tydzień nauki i pracy.