Menu Zamknij

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

Kraków, dnia 27.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, w środę św. Jana Sarkandra prezbitera i męczennika.
 2. W poniedziałek msza św. w języku słowackim o godz.17.00.
 3. We wtorek o 19.00 zapraszamy na koncert organowy do naszego kościoła – informacje bliższe na plakacie przed kościołem.
 4. W środę kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. Od 16.30 czytamy prośby i podziękowania, o 17,30 nabożeństwo różańcowe i o 18.00 msza św. po której udzielimy błogosławieństwa olejem św. Charbela.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem mszy wieczornej. Nie będzie mszy św. o 18.00. Uroczysta msza św. o godz.17.00, a po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy: na Plac Ducha św. ul. Pijarską do Bramy Floriańskiej, ul. Floriańską, ul. Św. Tomasza, ul. Św. Krzyża, wrócimy do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: siostrę i służbę liturgiczną I ołtarz, II ołtarz u p. Chojnackich, III w Bramie Floriańskiej Róże Żywego Różańca, IV ołtarz przy ul. Św. Krzyża – Bractwo św. Krzyża. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, służbę liturgiczną, panów do baldachimu, dzieci sypiące kwiaty oraz chłopców do dzwonienia. Niech naszym wspólnym uwielbieniem będzie przejście z Chrystusem w Eucharystii ulicami naszego miasta i parafii.Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Arcybiskup zaprasza na Centralną Procesję Bożego Ciała z Wawelu na Rynek – rozpoczęcie mszą św. na Wawelu o 9.00.zakończenie mszą św. ok.12.30 przed kościołem mariackim z Jubileuszem 50 lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z kościoła mariackiego.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania i za powołanych przy nabożeństwie majowym. I piątek miesiąca – nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.45, I sobota miesiąca modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia przy nabożeństwie czerwcowym.
 8. W przyszłą niedzielę msza św. i nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa Frasobliwego o godz. 9.00. Po mszy zebranie Bractwa św. Krzyża na plebanii. Po mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Dziś przed kościołem kwestować będzie Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji „Pola nadziei” Prosimy każdego kto może o wsparcie tego szlachetnego dzieła.
 10. Skorzystajmy z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
 11. Niech Chrystus w Eucharystii którego czcić będziemy w procesji eucharystycznej błogosławi każdy dzień naszego życia.