Menu Zamknij

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Kraków, dnia 22.05.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w środę  wspomnienie św. Grzegorza VII papieża – imieniny naszego ks. Grzegorza, któremu składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej. Msza św. w intencji solenizanta w środę o godz.18.00.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem mszy wieczornej. Nie będzie mszy św. o 18.00. Uroczysta msza św. o godz.17.00, a po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy: na Plac Ducha św. ul. Pijarską do Bramy Floriańskiej, ul. Floriańską, ul. Św. Marka przez Plac Ducha św. wrócimy do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: siostrę i służbę liturgiczną I ołtarz, II ołtarz u p. Chojnackich, III w Bramie Floriańskiej Róże Żywego Różańca, IV ołtarz przy Domu pod Krzyżem – Bractwo św. Krzyża. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, służbę liturgiczną, panów do baldachimu, dzieci sypiące kwiaty oraz chłopców do dzwonienia. Niech naszym wspólnym uwielbieniem będzie przejście z Chrystusem w Eucharystii ulicami naszego miasta i parafii.Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W środę przed Bożym Ciałem ks. bp. Grzegorz Ryś z Zespołem Ewangelizacyjnym zaprasza na koncert uwielbieniowy na Rynku Krakowskim „Moc modlitwy – Jak Chleb”. Koncert rozpocznie się o 19.30. Ulotki ze szczegółami są wyłożone w przedsionku.
  4. Kardynał zaprasza na Centralną Procesję Bożego Ciała z Wawelu na Rynek – rozpoczęcie mszą św. na Wawelu o 9.00.
  5. W sobotę o 9.00 w katedrze wawelskiej święcenia kapłańskie. Polecajmy kandydatów do święceń w naszych modlitwach przez ten tydzień w którym przeżywają oni rekolekcje zamknięte.
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem kwestować będzie Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji „Pola nadziei” Prosimy każdego kto może o wsparcie tego szlachetnego dzieła.
  7. Skorzystajmy z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  8. Niech Chrystus w Eucharystii którego czcić będziemy w procesji eucharystycznej błogosławi każdy dzień naszego życia.