Menu Zamknij

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kraków, dnia 20.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa  Najwyższego i wiecznego Kapłana, w sobotę św. Filipa Nereusza prezbitera.
  2. W przyszłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” przed kościołem kwestować będzie Hospicjum św. Łazarza. W miarę możliwości prosimy o wsparcie i pomoc dla terminalnie chorych i umierających.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Pamiętajmy o przykazaniu kościelnym które domaga się od katolika spowiedzi przynajmniej raz w roku na Wielkanoc i wypełnijmy to zadanie i powinność kto tego jeszcze nie uczynił.
  4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o 17.30.
  5. Zapraszamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej przy ołtarzu z relikwiami św. Jana Pawła.
  6. W naszych modlitwach w tym tygodniu polecajmy diakonów naszego Seminarium przebywających na rekolekcjach zamkniętych, którzy w sobotę w katedrze na Wawelu przyjmą o godz. 9.00 święcenia kapłańskie.
  7. Podczas I Pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku św. Jan Paweł II wołał na placu Zwycięstwa w Warszawie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi .. tej ziemi” Słowami modlitwy Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi polecajmy Bogu naszą umiłowaną Ojczyznę:

                  Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen