Menu Zamknij

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022

Dziś podczas każdej Mszy Świętej śpiewamy hymn O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Z pobożnym odmówieniem tego hymnu, Kościół związał łaskę odpustu zupełnego. Uroczyste nieszpory O Duchu Świętym o 17.30, poprowadzi diakonia liturgiczna AK. Dobiega końca okres paschalny. Zachowajmy jego ducha w życiu i postępowaniu.

W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek, wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W środę, wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu rozpoczyna się peregrynacja ikony Świętej Rodziny w naszej parafii. Ikonę powitamy o 17.30. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa i medytacja od 20.00 – 21.00. czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W piątek dzień czuwania ze Świętą Rodziną. Od godz. 7.00 okazja do spowiedzi. O 7.30 Msza Święta z homilią. Po Mszy modlitwa różańcowa w intencji rodzin. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Pożegnanie ikony Świętej Rodziny o 17.15. Z racji peregrynacji w piątek kancelaria nieczynna.  W sprawach kancelaryjnych, zapraszamy w sobotę od 8.30 – 9.30.

W sobotę o 19.00, koncert organowy, p. Andrzej Mikołaj Szadejko z Akademii Muzycznej z Gdańska.

Za tydzień, w niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie Bractwa Św. Krzyża w Sali na plebanii.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie do Najświętszedo Serca Pana Jezusa, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.