Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020

Trwa miesiąc poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Codziennie śpiewamy litanię loretańską o godz. 17.45. Po Mszy Świętej wieczornej, również codziennie, modlimy się na różańcu przed ikoną Matki Bożej Szpitalnej. W tej modlitwie powierzamy Panu Jezusowi wszystkich chorych i strapionych oraz lekarzy i cały personel medyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele oraz za pośrednictwem internetu ( kościół Św. Krzyża w Krakowie ).

Zapraszamy jutro na Hutę Ducha Świętego. Msza Święta o godz. 18.00, a następnie czuwanie do 20.15 poprowadzi młodzież wraz z kapłanami.

W środę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. To również pamiętny dzień, 13.05.1981 r. , gdy Matka Boża ocaliła życie papieżowi Janowi Pawłowi II podczas zamachu na Placu Św. Piotra. Zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00, a potem na różaniec.

W czwartek, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła. Rocznica święceń kapłańskich księży wyświęconych w 1994r.( rocznik święceń ks. proboszcza Dariusza Guziaka). Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 18.00.

W piątek, 15 maja wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy. Z tej okazji składamy siostrom prezentkom najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

W sobotę, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na modlitwę za Ojczyznę o godz. 18.00.

Przypominamy, że codziennie o godz.7.00 oraz  17.30 posługujemy sakramentem pojednania i pokuty.

Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy Świętej wieczornej do 19.45 oraz w piątek od 16.00 do 17.00.

W dni powszednie podczas nabożeństw i Mszy Świętych gra na organach  p. Marcin lub p. Artur. Tylko w  poniedziałki  Msza Święta recytowana. Zachęcamy do składania intencji na  Msze  Święte w dni powszednie i świąteczne. Bóg zapłać!

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie, Wasi duszpasterze, ks. proboszcz Dariusz i ks. wikariusz  Zbigniew.