Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. W tym roku po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 24 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr 1. Pragnę podziękować katechetom, panu Bartkowi i panu Tomkowi za trud przygotowania dzieci do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale i posługę głoszenia Słowa. Szczególnie dziękuję rodzicom za przekazanie wiary swoim dzieciom. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami na Mszę Świętą o 18.00. Jutro Msza Święta dla dzieci z kl. III o 15.00.

W poniedziałek, 20. maja o 18.00 w naszym kościele młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu będzie abp Marek Jędraszewski, nasz metropolita.

W środę wspomnienie św. Rity z Caasia, zakonnicy.

W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W sobotę o 9.00 zapraszamy dzieci z kl. IV na próbę przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej. Po próbie, ok. 9.45 będzie spowiedź dla dzieci i rodziców.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o 13.15 będzie Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Podczas tej uroczystości nastąpi przyjęcie kandydatów do posługi Ministranta Ołtarza. Po Eucharystii zapraszamy dzieci z kl. IV wraz z rodzicami i bliskimi do ogrodu przy plebanii na piknik rodzinny,

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o 17.30. Kazania głoszą seminarzyści od XX. Misjonarzy ze Stradomia.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak