Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna, 2.05.2021

Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony czci  Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji zapraszamy do codziennej modlitwy słowami litanii loretańskiej, którą będziemy śpiewać po Mszy Świętej o godz.18.00. Podczas nabożeństw majowych kazania będą głosić klerycy od XX. Misjonarzy ze Stradomia. Dziękujemy ks. dr  Andrzejowi Ziółkowskiemu CM za przygotowanie kleryków do głoszenia Słowa Bożego.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele o 7.30, 18.00 i 21.00. W tym dniu odnowimy Śluby Jasnogórskie.

We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika. Św. Florian jest patronem naszego miasta.

W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji pierwszego czwartku zapraszamy na czuwanie modlitewne od godz. 17.00. Godzinę Świętą poprowadzi wspólnota Adoremus wraz z ks. Stanisławem Szczepańcem.

W  pierwszy piątek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. od 17.00 – 18.00. W tym dniu droga krzyżowa o 17.30 z udziałem Bractwa Św. Krzyża.

W sobotę, 8. Maja, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z tej racji w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Kochani Parafianie i Pielgrzymi, pamiętamy o Was w codziennej modlitwie litanią loretańską. Zapraszamy do łączności z nami także przez internet. Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.