Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 02.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. w przyszłą niedzielę z nauką rekolekcyjną. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. Na balaskach wyłożona jest skarbona „Na kwiaty do Bożego Grobu” dziękujemy za złożone tam ofiary na tegoroczny Grób Pański.
  3. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich. Głosić je będzie ks. dr Bolesław Karcz – profesor Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie. W piątek i sobotę msza z nauką rekolekcyjną. o godz.18.00 W sobotę o17.30 spowiedź dla chorych i starszych, o 18.00 msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i nauką rekolekcyjną. W niedzielę na wszystkich mszach św. nauki rekolekcyjne. Dzień spowiedzi wielkanocnej w naszym kościele będzie w Wielką Środę od 16.00-21.00. Pomyślmy jak zorganizować czas by wziąć udział w rekolekcjach i przygotować serce przez spowiedź na Święta Wielkanocne.
  4. Rekolekcje dla artystów w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.18.00.- prowadzi ks. dr hab. Robert Nęcek – profesor Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła w Krakowie. Rekolekcje dla młodzieży studentów i młodzieży pracującej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.19.30 – adoracja Najśw. Sakramentu i o 20.00 nauka rekolekcyjna – prowadzi ks. dr hab.. Adam Olszewski – profesor Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie. W kruchcie wyłożony program rekolekcji Prosimy zabrać i zaprosić bliskich szczególnie młodych pracujących i studentów. Są to rekolekcje „ostatniej szansy” w tym Wielkim Poście.
  5. Dziś w kruchcie siostra Renata rozprowadza stroiki wielkanocne zrobione własnoręcznie. Ofiary są przeznaczone na Hospicjum św. Łazarza. Także w przedsionku można się podpisać pod projektem obywatelskim do Unii Europejskiej „Mama Tata i Dzieci” w obronie rodziny rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety, i że Unia Europejska nie będzie ingerować w tak pojętą rodzinę w krajach członkowskich. Trzeba podać adres i pesel. Trzeba zebrać milion podpisów w całej UE.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św., a na mszy św. o 13.15 i procesja do kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzieci zachęcamy do zrobienia własnych palm na konkurs na najpiękniejszą palmę.
  7. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej. Na kwiecień ”Słowo Życia” na balaskach. Można zabrać.
  8. Na nowy tydzień nauki i pracy oraz wielkopostnych postanowień i dzieł miłosierdzia wszystkim „Szczęść Boże!”