Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021

Trwa tydzień modlitw o ochronę życia ( 19 – 25. Marca br.). Po każdej Mszy Świętej litania i modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa. Dziś kwestuje Stowarzyszenie Dobrosław. W przyszłą niedzielę będzie kwestować Bractwo Św. Krzyża na paczki dla ubogich i potrzebujących.

25. marca, w czwartek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o 7.30 oraz  18.00, Obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu nasz Arcybiskup Mark Jędraszewski, będzie w Łagiewnikach o 18.00, inaugurował Rok Rodziny. My w naszej parafii, trwając w duchowej łączności z naszym Metropolitą, będziemy prowadzić modlitwę różańcową o 7.00 oraz 17.30, a następnie Eucharystię z homilią.

Droga krzyżowa w piątek o 8.00 oraz o 17.30.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza Święta z uroczystą procesją o 13.15. Procesja wyruszy z ogrodu przy plebanii, wraz z celebrans na osiołku przybędzie przed kościół. Prosimy rodziców z dziećmi, dziadków i babcie o przygotowanie na tę uroczystość palm. Po Mszy Świętej odbędzie się konkurs palm z nagrodami.

W Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje dla artystów i miłośników sztuki. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy o godz. 18.00. Po Mszach Świętych jest przewidziany koncert naszych artystów. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie różańcowej o 7.00(rano),  Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.