Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020

Zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła w V Niedzielę Wielkiego Postu, zasłaniamy krzyż fioletową tkaniną. Ten symbol nabiera w tym roku szczególnej wymowy, gdy świat pogrążony jest pandemią koronawirusa. Kościół i świat przypomina łódź na wzburzonych falach, a Chrystus Pan zdaje się spać na rufie tej łodzi. Tak interpretuje tę rzeczywistość Ojciec św. Franciszek. Te trudne wydarzenia wzywają nas do nawrócenia się na nowo w stronę Jezusa jedynego zbawiciela świata. Często schowani za drzwiami naszych mieszkań, pełni niepokoju słyszymy z Ewangelii: Nie lękajcie się! 

W poniedziałek, 30 marca dzień św. Charbela w naszym kościele. Nabożeństwo próśb i podziękowań rozpocznie się o 16.30. Modlitwa różańcowa od 17.30. Eucharystia z homilią o 18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie przez łącza internetowe online. Wejście przez stronę internetową naszej parafii.

W czwartek, 2 kwietnia rocznica przejścia z tego świata do domu Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 modlitwa ku czci św. Jana Pawła II. W pierwszy piątek spowiedź św. przy zachowaniu czujności i odpowiedzialności od 7.00 – 7.30 i od 17.00 – 19.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej od g.11.00 różaniec, adoracja, a następnie o godz. 12.00 Eucharystia.

Za tydzień Niedziela Palmowa. O 21.30 drogę krzyżową poprowadzą artyści. Dziękuję s. Teresie i s. Basi, które dostarczają dla 15 osób zakupy przygotowane przez parafię.

Drodzy Parafianie !  Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych i nabożeństwach transmitowanych przez internet. Bliższe informacje na naszej stronie parafialnej. Błogosławię i pamiętam o Was w codziennym różańcu o godz. 18.30, ks. proboszcz Dariusz Guziak