Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu, 3.04.2022

Dziś przeżywamy wielkopostny dzień skupienia pod hasłem: Przebaczenie w świetle Ewangelii. Kazania głosi nasz diakon Jakub, który za miesiąc, 7. Maja, przyjmie święcenia prezbiteratu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach. Po Mszy kwesta na dzieła prowadzone przez Stowarzyszenie Dobrosław.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.

W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00 – 18.00, którą ofiarujemy o świętość życia dla kapłanów, w intencji seminarzystów oraz o nowe, gorliwe powołania do służby Bożej w Kościele.

Droga krzyżowa z udziałem Bractwa Św. Krzyża w piątek po Mszy wieczornej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Msza Święta dla dzieci o 13.15, a natomiast dla młodzieży o 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przed Mszą o 13.15. Serdecznie zapraszamy! W przyszłą niedzielę Bractwo Św. Krzyża będzie kwestować na paczki świąteczne dla ubogich.

W kruchcie kościoła są do nabycia baranki z cukru na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej archidiecezji.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu Pańskim oraz podczas nabożeństw pasyjnych, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.