Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 18.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. w przyszłą niedzielę z nauką rekolekcyjną. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze kazania OO. Kapucynom z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Można dziś ofiarą wielkopostną wspomóc prowadzone przez nich dzieło pomocy bezdomnym i najuboższym. Bóg zapłać.
 3. W liturgii: jutro Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Bogarodzicy i Patrona Kościoła Świętego.
 4. W czwartek kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. Od 16.30 czytamy prośby i podziękowania, o 17.30 nabożeństwo różańcowe w tych intencjach, o 18.00 msza św. wspólna i błogosławieństwo olejem św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Na balaskach wyłożona jest skarbona „Na kwiaty do Bożego Grobu” dziękujemy za złożone tam ofiary na tegoroczny Grób Pański.
 6. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich. Głosić je będzie ks. Roman Rusinek wieloletni misjonarz w Afryce. W piątek i sobotę msza z nauką rekolekcyjną. o godz.18.00 W sobotę o17.30 spowiedź dla chorych i starszych, o 18.00 msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i nauką rekolekcyjną. W niedzielę na wszystkich mszach św. nauki rekolekcyjne. Dzień spowiedzi wielkanocnej w naszym kościele będzie w Wielką Środę od 17.00 -21.00. Pomyślmy jak zorganizować czas by wziąć udział w rekolekcjach i przygotować serce przez spowiedź na Święta Wielkanocne.
 7. Rekolekcje dla artystów w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.18.00
 8. W przyszłą niedzielę w kruchcie siostra Renata rozprowadzać będzie stroiki wielkanocne zrobione własnoręcznie. Ofiary są przeznaczone na Hospicjum św. Łazarza.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św., a na mszy św. o 13.15 i procesja do kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzieci zachęcamy do zrobienia własnych palm na konkurs na najpiękniejszą palmę.
 10. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej.
 11. Na nowy tydzień nauki i pracy oraz wielkopostnych postanowień i dzieł miłosierdzia wszystkim „Szczęść Boże!”