Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu

Kraków, dnia 13.03.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Gorzkie Żale w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15. Po Gorzkich Żalach msza św. bez kazania. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i 18.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W środę o 18.00 msza św. w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W piątek przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. W sobotę Uroczystość św. Józefa –Oblubieńca N.M.P i Patrona Kościoła Świętego.
  2. Na balaskach wyłożona jest skarbona „Na kwiaty do Bożego Grobu” dziękujemy za złożone tam ofiary na tegoroczny Grób Pański.
  3. Parafia św. Jacka składa serdeczne podziękowanie za zbiórkę na budowę kościoła przy ul. Radzikowskiego. Kwota którą ofiarowaliście to 4917,32 gr i 20 euro. Parafia zapewnia o modlitwie za wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać!
  4. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich. Głosić je będzie ks. mgr. Marcin Masłoń – notariusz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W piątek i sobotę msza z nauką rekolekcyjną. o godz.18.00 W sobotę o 9.30 spowiedź dla chorych i starszych, o 10.00 msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i nauką rekolekcyjną. W niedzielę na wszystkich mszach św. nauki rekolekcyjne. Dzień spowiedzi wielkanocnej w naszym kościele będzie w Wielką Środę od 16.00-21.00. Pomyślmy jak zorganizować czas by wziąć udział w rekolekcjach i przygotować serce przez spowiedź na Święta Wielkanocne.
  5. Rekolekcje dla artystów w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.18.00.- prowadzi ks. Infułat Jerzy Bryła. Rekolekcje dla młodzieży studentów i młodzieży pracującej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.19.30 – adoracja Najśw. Sakramentu i o 20.00 nauka rekolekcyjna – prowadzi ks. prof. Adam Olszewski. Na ławkach jest program rekolekcji ogólnych, a w kruchcie wyłożony program rekolekcji dla studentów i młodzieży pracującej. Prosimy zabrać i zaprosić bliskich.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św., a na mszy św. o 13.15 i procesja do kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzieci zachęcamy do zrobienia własnych palm na konkurs na najpiękniejszą palmę.
  7. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej.
  8. Na nowy tydzień nauki i pracy oraz wielkopostnych postanowień i dzieł miłosierdzia wszystkim „Szczęść Boże!”