Menu Zamknij

V Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 05.02.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Scholastyki dziewicy, w sobotę Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem XXV Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Msza św. o godz.18.00 zostanie odprawiona przed ołtarzem Matki Bożej Szpitalnej – starożytnym i czcigodnym Obrazem czczonym w naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chorych, starszych, samotnych. Przed mszą św. nabożeństwo w intencji chorych. Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. W zakrystii są do nabycia obrazki Matki Bożej Szpitalnej oprawione w cenie 10 i 20 zł.
  2. W czwartek przed mszą wieczorną nowenna do św. Jana Pawła II.
  3. Parafia w Czerkasach na Ukrainie składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone na budowę kościoła. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy odruch dobrego serca wobec naszych braci katolików na Ukrainie. Bóg zapłać!
  4. Trwają ferie zimowe w czasie których msza św. w naszym kościele w dzień powszedni tylko o godz.18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od godz.16.00
  5. Zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  6. Niech Maryja Uzdrowienie Chorych i święci Patronowie tego tygodnia wypraszają nam potrzebne dary Boże i błogosławieństwo.