Menu Zamknij

V Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 07.02.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w czwartek Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem XXIV Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Msza św. o godz.18.00 zostanie odprawiona przed ołtarzem Matki Bożej Szpitalnej – starożytnym i czcigodnym Obrazem czczonym w naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chorych, starszych, samotnych. Po mszy św. nabożeństwo w intencji chorych. Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. W zakrystii są do nabycia obrazki Matki Bożej Szpitalnej oprawione w cenie 10 i 20 zł.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w ramach 40-godzinnego nabożeństwa na adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek przez cały dzień w ramach trwającej w naszym kościele adoracji w kaplicy Pana Jezusa Frasobliwego. Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym na osobistej adoracji pomoże nam wejść w Wielki Post z dobrymi postanowieniami.
  3. Środą Popielcową rozpoczynamy przygotowanie do Wielkanocy. Msze św. z posypaniem popiołem w naszym kościele o 7.30, 18.00 19.15 łacińska i o 21.00.W tym dniu obowiązuje post ścisły bez dyspensy. W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 22 maja. Pamiętajmy o kościelnym przykazaniu by przynajmniej raz w roku wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15, a po nich msza św. bez kazania.Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Gorzkich Żalach będzie można uczcić relikwie Krzyża św. Zapraszamy serdecznie na to stare polskie pasyjne nabożeństwo. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz.17.15 i godz. 18.45.
  4. W przyszłą niedzielę kazania na mszach św. głosić będą OO. Kapucyni z Dzieła Pomocy św. O. Pio. Składka na tacę w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu i wyzwolenie od innych nałogów, a od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. Zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku.
  7. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas okazją do refleksji nad własnym zbawieniem i kontemplowaniem wielkiej miłości Jezusa do nas.