Menu Zamknij

VI Niedziela Zwykła, 14.02.2021

Dziś w naszej wspólnocie gościmy księży pochodzących z Afryki. Kazania głosi o. Aszenafi Abebe z Etiopii. Po Mszy Świętej, w kruchcie kościoła, klerycy będą rozprowadzać książki i materiały misyjne. Z tej okazji prosimy o datki na misje.

17. lutego, Środa Popielcowa. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 18.00 i 21.00. Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.

W czwartek po Popielcu, nasz kościół będzie kościołem stacyjnym. Z tej racji Mszy Świętej o 18.00 będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać ze spowiedzi św. W tym roku wielkopostne czuwanie zostało zatytułowane Kierunek Nadzieja.

W piątek zapraszamy na drogę krzyżową o 8.00 lub 17.30. Za pobożne odprawienie tego nabożeństwa można zyskać odpust zupełny.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. Kazania będą głosić klerycy od księży misjonarzy ze Stradomia. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę wprowadzamy do liturgii Śpiewnik kościelny ks. Siedleckiego. Na każdej ławce będzie dostępny, aby każdy mógł  włączyć się w czynne przeżywanie Mszy Świętej i nabożeństw. Na tablicy będą podane numery pieśni. Na Eucharystię o 21.00 został przygotowany śpiewnik pt. U Świętego Krzyża w Krakowie. Z tej racji za tydzień,  kazania będzie głosił ks. dr Andrzej Ziółkowski CM.

Kancelaria parafialna od Wielkiego Postu będzie czynna w następujące dni: środa od 19.00 – 20.00, piątek 16.00 – 17.00, sobota 8.30 – 9.30. W kancelarii można także  zamawiać  intencje Mszy Świętych. Zapraszamy!

Rekolekcje parafialne w III Niedzielę Wielkiego Postu wygłosi ks. prof. Jan Żelazny z UPJPII, rekolekcje szkolne w IV Niedzielę Wielkiego Postu wygłosi ks. dr Daniel Bunia. Rekolekcje dla artystów od Niedzieli Palmowej wygłosi ks. dyrektor programów katolickich w TVP Kraków, Andrzej Gołębiowski.

Wszystkim, życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.