Menu Zamknij

VI Niedziela zwykła, 17.02.2019

W środę o 18.00 nabożeństwo maryjne, a następnie Msza Święta wotywna o Matce Bożej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych. Także w tym dniu, młodzież oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od 20.00 – 21.00.

W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła. O 18.00 Msza Święta podczas, której będziemy  modlić się  w intencji Ojca świętego Franciszka oraz emerytowanego papieża Benedykta XVI.

W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1, zapraszają na dzień otwarty 2 marca od 10.00. W planie spotkania  przewidziane są rozmowy z nauczycielami, warsztaty, zwiedzanie szkoły, wesołe zabawy dla dzieci.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Libanu, śladami św. Charbela w dniach od 19 – 27 listopada 2019. Bliższe informacje w zakrystii.

Pragniemy poinformować o ważniejszych wydarzeniach w drugim semestrze w naszej parafii:

  • Rekolekcje Wielkopostne od 17 – 20 marca. Konferencje wygłosi biskup Jan Niemiec z Kamieńca Podolskiego i ks. dr Andrzej Ziółkowski, misjonarz i wykładowca teologii na UPJPII.

  • Pierwsza Komunia święta 19 maja o 13.15.

  • Sakrament bierzmowania 20 maja o 18.00 pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

  • Msza Święta wotywna o św. Charbelu 30 czerwca o 18.00. Będzie celebrował i homilię wygłosi nasz abp Marek Jędraszewski.

Prosimy o udział w tych wydarzeniach, które są czasem szczególnej łaski i doświadczenia miłosierdzia Pana.

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak