Menu Zamknij

VI Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 11.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa rozpoczynamy comiesięczną nowennę przed 100 – leciem odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przeżywać ją będziemy w drugie niedziele miesiąca na mszy św. o godz. 12.00. Zachęcamy także do indywidualnej modlitwy w kaplicy św. Zofii przed Pietą Katyńską.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w ramach 40-godzinnego nabożeństwa na adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek przez cały dzień w ramach trwającej w naszym kościele adoracji w kaplicy Pana Jezusa Frasobliwego. Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym na osobistej adoracji pomoże nam wejść w Wielki Post z dobrymi postanowieniami.
 3. Środą Popielcową rozpoczynamy przygotowanie do Wielkanocy. Msze św. z posypaniem popiołem w naszym kościele o 7.30, 18.00 19.15 łacińska i o 21.00.W tym dniu obowiązuje post ścisły bez dyspensy. W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 27 maja. Pamiętajmy o kościelnym przykazaniu by przynajmniej raz w roku wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15, a po nich msza św. Kazania pt. „Wieczernik i zdrada” głosić będzie ks. Dariusz Talik – diecezjalny duszpasterz akademicki. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Gorzkich Żalach będzie można uczcić relikwie drzewa Krzyża św. Zapraszamy serdecznie na to stare polskie pasyjne nabożeństwo. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz.17.15 i godz. 18.45.
 4. W czwartek po Popielcu zapraszamy na mszę św. w ramach kościoła stacyjnego o godzinie 18.00, pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Jana Szkodonia. (słowo o kościele stacyjnym)
 5. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na budowę Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się „ na Białych Morzach w Krakowie.
 6. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu i wyzwolenie od innych nałogów, a od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 7. W tym tygodniu: III piątek miesiąca- przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na leczenie chorego na białaczkę kilkuletniego Krzysia, potrzebującego także kosztownej operacji. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom Bóg zapłać!
 9. Trwają ferie zimowe. W naszym kościele msza św. tylko o godz.18.00. Kancelaria parafialna w ferie czynna tylko w piątek od 16.00-17.00. Zachęcamy do dobrej lektury prasy katolickiej w czasie Wielkiego Postu. „Słowo Życia” do zabrania na balaskach.
 10. Nabożeństwo do św. Charbela w tym miesiącu będzie 28 lutego.
 11. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas okazją do refleksji nad własnym zbawieniem i kontemplowaniem wielkiej miłości Jezusa do nas. Na pogrzeb oczekuje nasz parafianin + Adam Józef Siedlar. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….